Web 2.0 ile hayatımıza giren internet kullanıcılarının aynı zamanda içerik üretilme kabiliyetleri neticesinde YouTubeGoogle GörsellerYandex GörsellerDailymotionVimeo gibi alanlar da oldukça zenginleşti. YouTube üzerinden video kaldırmak ya da Google görsellerden fotoğraf ya da resim silmek olarak tanımlanan çalışmalar aslında internet sitelerinden ve asıl kaynaklarından içerikler kaldırılarak kalıcı hale getirilir.
İnternet üzerinden her çeşit zengin metin içeriğinin kaldırılması, kalıcı olarak silinmesi üzerine çalışmalarını yüksek başarı oranları ile sürdürmektedir. Müşterileri ile gizlilik sözleşmesi çerçevesinde ve video, fotoğraf ve resim gibi içerikleri kalıcı olarak kaynaklarından silme çalışmalarını yürüten sistem, Google ve diğer arama motorları üzerinden kaldırdığı içerikler başına ücret talep eder.

Adınızı ya da markanızı aradığınızda çıkan arama sonuçlarından kaldırmak istediğiniz içerikler üzerine 2010 senesinden bu yana çalışmalarını yürüten sistem, Online İtibar Yönetimi çalışmaları ile birlikte özel olarak belirlemiş olduğunuz internet sitelerinden de arama motorlarından da haber, fotoğraf, video kaldırılması konusunda aracılık eder. Çalışma şeklimiz, herhangi bir haber sitesinde ya da çeşitli portallarda mevcut içeriklerinizi Google üzerinde arka sayfalara göndermek yerine kalıcı olarak silmek ve sonsuza kadar görünmeyecek şekilde kaynaklarından kaldırmak üzerinedir.